سوالات متداول درباره حرف آخر

مجله وبلاگی آموزشی, اس ام اس, گردشگری, پیشنهاد, بهترین ها, نیازمندی

سوالات متداول درباره حرف آخر

۱۵۹ بازديد

در روش های نوین به کار گرفته شده در پکیج های به دلیل تاثیر گذاری روی حافظه تصویری و بلند مدت در نیمکره راست مغز، بسیار ماندگار و باعث تسریع یادگیری و آموزش میشود. ابن روش ها کمک میکنند تا نیازی به حفظ کردن مطالب نباشد و داوطلبان به صورت مفهومی و شهودی مطالب را یاد بگیرند.

ایلنا؛ موسسه کنکوری حرف آخر مبدع روش های نوین آموزشی در کشور، در چند سال اخیر گام های بزرگ و اساسی در زمینه آموزش دروس کنکوری برداشته است. روش های مفهومی و شهودی به کار گرفته شده در پکیج های کنکوری موسسه حرف آخر در تقابل با روش های سنتی و منسوخ شده آموزش، کمک میکند تا دانش آموزان و داوطلبان کنکوری مباحث آموزشی را به صورت مفهومی یاد بگیرند. استفاده از راهکارهای کوتاه و کنکوری برای دروس محاسباتی، به کارگیری روش پویانمایی، حل تست های کنکوری، زمان کوتاه آموزش و انتقال سریع مطالب آموزشی از ویژگی های پکیج های کنکوری حرف آخر است.

 روش های جدید حرف آخر چه تاثیری روی آموزش دارد؟

همانگونه که اشاره شد حرف آخر با بهره گیری از متد پویانمایی سبک جدیدی در آموزش و کنکور کشور ایجاد کرده است. بررسی سوالات کنکوری سالهای اخیر نشان میدهد که روش های سنتی و منسوخ شده آموزش در کشور دیگر جوابگوی سوالات مفهومی آزمون سراسری نیست. متاسفانه موسسات و انتشارات کنکوری هنوز بر حفظ روش های قدیمی تدریس پا فشاری دارند و این امر باعث اتلاف زمان طلایی کنکور، هزینه و انگیزه داوطلبان شده است. حرف آخر بستری را ایجاد کرده است که دانش آموزان میتوانند کلیه پدیده ها را به صورت مفهومی دنبال کنند. به طور مثال در زیست یازدهم حرف آخرکلیه مباحث با روش پویانمایی تدریس شده و یک آزمایشگاه مجازی در اختیار داوطلبان قرار گرفته که میتوانند کلیه مباحث را به صورت عینه ببینند. این امر روند یادگیری و آموزش را بسیار تسریع بخشیده است.

 

مزیت اصلی روش های جدید آموزشی چیست؟

در روش های سنتی آموزش مبتنی بر حفظ کردن مطالب و فرمولها، به دلیل تاثیر گذاری روی حافظه کوتاه مدت در نیمکره سمت چپ مغز، مطالب بسیار زود فراموش میشوند که این امر باعث ایجاد استرس و اضطراب و اتلاف وقت دانش آموزان و داوطلبان کنکوری میشود. در روش های نوین به کار گرفته شده در پکیج های  به دلیل تاثیر گذاری روی حافظه تصویری و بلند مدت در نیمکره راست مغز، بسیار ماندگار و باعث تسریع یادگیری و آموزش میشود. ابن روش ها کمک میکنند تا نیازی به حفظ کردن مطالب نباشد و داوطلبان به صورت مفهومی و شهودی مطالب را یاد بگیرند.

برای دروس محاسباتی از چه روشی استفاده کرده اید؟

داوطلبان بخصوص در گروه آزمایشی تجربی با دروس محاسبات ارتباط خوبی ندارند، علت این امر هم عدم دسترسی به آموزش درست در این دروس است. برای دروس محاسباتی مانند ریاضی، فیزیک و شیمی داوطلبان هنوز فرمول حفظ میکنند. این شیوه تدریس برای آزمون سراسری کمک کننده نخواهد بود، چون محدودیت زمانی برای هر سوال به داوطلب اجازه تجزیه و تحلیل فرمولهای متعدد را نخواهد داد، موسسه حرف آخر برای این امر از راهکارهای سریع و کوتاه محاسباتی استفاده کرده است. برای این منظور از الگوها استفاده شده که باعث درک مفهومی مطالب محاسباتی میشود و این برای اولین بار در آموزش کشور است که دروس محاسباتی به شیوه مفهومی تدریس میشود. برای هر مبحث یک الگوی مفهومی تدریس میشود که میتوان کل مباحث را بدون نیاز به فرمول پاسخگو بود. از نمونه های عالی در این مورد میتوان به فیزیک یازدهم حرف آخر اشاره کرد.

نقطه قوت دروس عمومی

نقطه قوت دروس عمومی حرف آخر زمان بسیار کم تدریس است. اساتید دروس عمومی با تکنیک های عالی زمان تدریس را بسیار کاهش داده اند. به طور مثال عربی جامع حرف آخر با 25 ساعت توسط استاد واعظی با نقشه راه و الگو تدریس شده است. این امر باعث یادگیری سریع و افزایش راندمان و از همه مهمتر صرفه جویی در وقت و زمان داوطلبان میشود.

ویژگی های کلی پکیج های آموزشی و کنکوری حرف آخر

تدریس کامل درسنامه با روش های نوین و به روز آموزشی

آموزش مفهومی و شهودی

ارائه راهکارهای کنکوری و تست زنی

جمعبندی مطالب مهم

ارائه تست های احتمالی کنکور

حل تست های کنکوری و سراسری

حجم مناسب مطالب آموزشی

پروژه جدید کنکور 99

طبق معمول برای نیمه دوم کنکور، موسسه از دیماه اقدام به ارائه پروژه 6040 حرف آخر برای کنکور خواهد کرد. پروژه 6040 از دو قسمت آموزش و تست تشکیل شده است. در بخش آموزش ، 60 درصد مطالب مهم و کنکوری دروس تخصصی ارائه میشود و 40 درصد باقی مانده در قالب تست و در پروژه 40 ارائه میشود. در قسمت 40 که شامل 20 آزمون است اساتید سوا از حل کردن تست ها، درسنامه آن را نیز ارائه خواهند داد و هر آزمون 15 ساعت درسنامه دارد. اما در این پروژه دروس عمومی کامل و جامع در بخش آموزش ارائه میشود.
منبع : ایلنا

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.